Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» • why does everything i touch turn into pieces? •
Сря Окт 17, 2018 11:00 pm by Helios;

» Отсъствия
Вто Окт 16, 2018 9:21 am by Triton

» Valentina Jones "Jynx"|20|Daughter of Athena|Annasophia Robb
Нед Окт 14, 2018 12:18 pm by dionysus;

» I'm the master of my sea.
Съб Окт 13, 2018 7:49 pm by dionysus;

» Запазване на лик
Съб Окт 13, 2018 1:02 am by Helios;

» Am I worst or best? Oh wait, I don't really care!
Пон Окт 08, 2018 11:35 pm by Helios;

» Съобщения
Нед Окт 07, 2018 5:15 pm by dionysus;

» I am the messenger of death
Нед Окт 07, 2018 1:01 am by Helios;

» She loved her family so much that she didn't want to grow up and die.
Съб Окт 06, 2018 10:39 pm by Helios;

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 4 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Anteros., Hermes, Janett Underwood., Landon Irvin

[ View the whole list ]

Най-много потребители онлайн: 45, на Нед Фев 04, 2018 10:54 pm
Хижи и Лагерници
Cabin #1 (Zeus) - 4/5
Cabin #2 (Hera) - 0/0
Cabin #3 (Poseidon) - 5/5
Cabin #4 (Demeter) - 3/11
Cabin #5 (Ares) - 7/11
Cabin #6 (Athena) - 10/11
Cabin #7 (Apollo) - 10/11
Cabin #8 (Artemis) - 8/16
Cabin #9 (Hephaestus) - 5/11
Cabin #10 (Aphrodite) - 8/11
Cabin #11 (Hermes) - 6/11
Cabin #12 (Dionysus) - 5/11
Cabin #13 (Hades) - 5/5
Cabin #14 (Iris) - 3/11
Cabin #15 (Hypnos) - 4/11
Cabin #16 (Nemesis) - 3/11
Cabin #17 (Nike) - 3/11
Cabin #18 (Hebe) - 3/11
Cabin #19 (Tyche) - 3/11
Cabin #20 (Hecate) - 9/11
Cabin #21 (Persephone) - 5/11
Cabin #22 (Thanatos) - 5/11
Cabin #23 (Eris) - 5/11
Cabin #24 (Eros) - 6/11
Cabin #25 (Psyche) - 3/11
Cabin #26 (Phobos) - 7/11
Cabin #27 (Deimos) - 6/11
Cabin #28 (Enyo) - 6/11
Cabin #29 (Boreas) - 3/11
Cabin #30 (Zephyros) - 2/11
Cabin #31 (Notus) - 3/11
Cabin #32 (Eurus) - 2/11
Cabin #33 (Khione) - 8/11
Cabin #34 (Morpheus) - 5/11
Cabin #35 (Triton) - 6/11
Cabin #36 (Harmonia) - 1/11

“There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be...”

Go down

“There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be...”

Писане by Eridian Dyami Halian on Съб Фев 17, 2018 2:42 pm

Does the walker choose the path,
or the path the walker?

Eridian Dyami Halian
The young eagle, mortal, 27
fc: Blair Redford

Всеки вярваше в съдбата по свой си начин. Дори да не я наричаха съдба, те пак вярвахав нея. Но мен един въпрос ме преследваше винаги. Дали ти избираш своя път, или пътят избира теб?
Може би нямаше кака да разбера отговора, но винаги се бях чувствал като избрания, а не избиращия. Сякаш се бях пръкнал на този съвършено грешен свят заради това. Всичко се криеше в малките детайли, същността бе да стигнеш до дъното. Да видиш всички съставни части на нещата, за да можеш да ги разбереш. Това правех и аз от както се помня. Разглобявах всяка една подарена ми играчка, за да видя същността, да видя пълнежа. Това, което е Вътре, само то ме вълнуваше. Постепенно разбрах как действа всеки един механизъм, всяко физично правило. Постепенно започнах не само да разглобявам, но и да сглобявам. Какво, ще попитате? Оръжия.
За добро или лошо този занаят ме изкара от бедната затънтена дупка, в която израснах. Минесота не беше чак толкова лошо място, но амбициите на всеки гений го карат да жадува за нещо повече. Аз не правех нищо заради парите, или властта да притежавам най-мощната огнева мощ в ръцете си. Правех го, за да дам каквото мога от себе си на света и държах той да го види. Може би в крайна сметка оръжията познаваха единствено и само хаосът и разрушението. Може би тези мои ловки ръце и остър ум не създаваха нищо добро и правеха света по-зъл и жесток. Но аз го обожавах. Меко казано живеех за това, то бе част от мен, от която знаех, че не би могъл да се откъсна. Приемах безразборно всеки предприемач, който поискаше да купи оръжията ми, без дори да се замислям в чии ръце попадаха те. Но не след дълго последствията застигнаха и мен. Запознах да се сблъсквам с хиляди разярени от ярост лица, изгубили близките си от оръжията, които аз създавам. Тогава осъзнах, че на мен се приписваше отговорността, която нямах. Как се използват оръжията ми. За какви цели и от кого. Нямах власт над това, макар да можех да се сдобия с такава. Известно време бях изпаднал в черна дупка, не приемах поръчки от никого, бях се преместил в прашния Тексас и залостил всички врати. Не знаех какво да правя с живота си, защото да се откажа от оръжията, бе като да убия себе си.
Един ден военните почукаха на вратата ми. Предчувствах, че и този ден ще дойде. Влязоха без покана и ме замъкнаха към щаба си въпреки съпротивата ми. Бяха решили, че ще ме заставят да им създам оръжие, с което да започнат трета световна война. Упорито отказвах на всичките им прищявки. Заплахите им не ме караха и да трепна, но след всички мъчения, на които ме подложиха в последствие, започнах да свиквам с мисълта, че ще умра там, на онова гнусно тъмно място.
Не виждах изход.
И точно, когато бях напът да се предам, защото не вярвах в щастливия край, чух проглушителен шум и видях светлина. Не знаех какво точно се случи после, но някой ме измъкна. Така и не си спомних това лице, сякаш някой го бе изтрил от паметта ми. Но сенките понякога се прокрадваха в съзнанието ми, тровеха ума ми и се вкопчваха в сънищата ми.
А може би нямаше да разбера. Нямах ни една следа кой и защо ме бе спасил тогава.
Другата ми съдбоносна среща беше със Зефира. Не знам точно как, но станахме добри партньори, сякаш цял един живот сме се познавали и работили заедно. Тя е невероятно точен човек, заради което реших, че ще продавам оръжията си само на нея. Доверявах ѝ се напълно от първия момент, сякаш я познавах отдавна. Сделката беше добра – аз правя оръжия за нея, а тя ми осигурява място, където да работя спокойно и да не ме открият жадните за власт политици и военни. Сякаш нищо нямаше как да се обърка.
Но съдбата обичаше да си прави номера, така че започнах да се питам... И къде е уловката?

Eridian Dyami Halian
Mortal
Mortal

Брой мнения : 183

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: “There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be...”

Писане by Athena; on Съб Фев 17, 2018 6:33 pm

Одобрен и добре дошъл! Извинявай за забавянето!

• • • • •

mistress of courage.
to whom the insight to know when words are worth more than weapons. I pray to you.
Athena;
Olympian godddess
Olympian godddess

Брой мнения : 3752

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото